Titulní obrázek

Diskuze

Jméno: E-mail:
Text:
 

Diskuze
Z.S. () - 18.02.2017 08:38
Stav emeritního arcibiskupa, Miloslava kardinála Vlka, se prudce zhoršil a je velmi vážný. Pan kardinál je v nemocnici a velmi trpí.Prosím Vás, abyste na něho pamatovali ve svých modlitbách a při slavení eucharistie. Zdenek Wasserbauer,generální vikář
Z.S. (trs-farnosti@seznam.cz) - 05.12.2016 11:58
Dobrý den. Chceme v nakladatelství CDK vydat audioknihu, která bude obsahovat všech 150 biblických žalmů v katolickém (liturgickém) překladu dr. Bognera. Abychom si to mohli dovolit, vyhlásili jsme crowdfundingovou sbírku, do níž je možné přispět dárcovskou SMS nebo různými typy plateb. Za příspěvek do sbírky poskytujeme zajímavé odměny (základní odměnou je samotná audiokniha na CD). Sbírka běží od této středy a potrvá do 28. ledna 2017 a její podstatou je oslovení co možná největšího počtu potenciálních dárců. Více informací naleznete zde: https://www.startovac.cz/projekty/zalmy/
Jan Vybíral www.cdk.cz
Z.S. (TRS-farnosti@seznam.cz) - 25.11.2016 09:42
Dobré vědět z čeho čerpáme informace: https://interaktivni.rozhlas.cz/dezinformace/
Z.S. (trs-farnosti@seznam.cz) - 18.11.2016 12:11
Chvála Kristu,
dovolte, abych Vaše farníky jménem Otce kardinála Dominika Duky OP pozvala na prezentaci avizované knihy „GUADALUPE – největší poutní místo světa“ od Karla Pavla Mráčka v pondělí 12. prosince 2016 v 16 hodin do augustiniánského kláštera u sv. Tomáše v Praze 1- Malé Straně. Prezentace je spojená s požehnáním knihy, hudbou, autogramiádou, možností zakoupení knihy a s malým občerstvením.
Všichni jsou upřímně zváni,
s pozdravem v úctě S.M. Dominika Bohušová OP sekretářka
arcibiskupa pražského
Eva Procházková (evaoslik@seznam.cz) - 13.11.2016 22:35
Dnešní koncert v Černošicích byl asi nejlepší koncert, kterého jsem kdy měla štěstí se zúčastnit. Díky.
Z.S. (trs-farnosti@seznam.cz) - 05.10.2016 16:46
V České Třebové byl odhalen a požehnán pomník Nenarozeným dětem, ke kterému mohou putovat rodiče, kteří prožívají bolest i touhu rozloučit se s nenarozeným dítětem po spontánním i umělém potratu, a všichni, kterých se tato bolestná zkušenost dotkla. Více na http://hnutiprozivot.cz/?a=4&id=2590
Z.S. () - 30.09.2016 11:21
Kino Atlas uvádí začátkem řijna dokumentární film o papežských basilikách v Římě. Více: http://www.kinoatlas.cz/klient-181/kino-52/stranka-735/film-108231
Z.S. (trs-farnosti@seznam.cz) - 09.09.2016 09:52
Pražská pěší pouť do Staré Boleslavi. Více na www.prazskapesipout.cz
Martin Linek () - 22.05.2016 12:42
KT: Umíme v církvi diskutovat?

http://www.katyd.cz/clanky/umime-v-cirkvi-diskutovat.html#.VzG43snET6w.facebook
Martin Liinek () - 22.05.2016 12:29
Respekt: Je papež emotivně přeexponovaný?

http://www.respekt.cz/spolecnost/duka-nikoli-halik-se-rozchazi-s-pohledem-papeze-na-uprchliky
z.s. () - 30.04.2016 09:38
6. neděle velikonoční – neděle modliteb za pronásledované křesťany

U příležitosti 6. velikonoční neděle se na katolické biskupy v ČR obrátila organizace Křesťanská mezinárodní solidarita ČS z. s., abychom si více uvědomili důležitost modliteb za pronásledované křesťany. Právě v tomto roce je zaznamenáno zhoršení situace řady křesťanských církví, v regionu Blízkého Východu i pokusy o jejich úplnou likvidaci. V 70 % zemích světa, tj. ve 139 zemích, jsou křesťané diskriminováni. Na celém světě pak právě křesťané tvoří 80% všech lidí pronásledovaných pro náboženské přesvědčení. Jedná se celosvětově o 200 milionů křesťanů. Proto se někdy hovoří o globální válce proti křesťanům.

Mlčení církví zvláště na Západě může posilovat představa, že náboženství má podporovat vnitřní mír a klid. Křesťané v bohatších zemích jsou zavaleni žádostmi o charitativní a solidární pomoc. Církve věnovaly mnoho úsilí o mezináboženský dialog a někdy se jej bojí narušit poukazováním na útlak ze strany islámu. Nechtějí muslimy radikalizovat a nechtějí riskovat nařčení z islamofobie. Takový přístup se ale neosvědčil, a tato situace zůstává světovou veřejností nepovšimnuta.

Ježíš předpověděl, že pro jeho jméno budou křesťané tupeni, pronásledováni i zabíjeni, ale to neznamená, že nemůžeme na tyto skutečnosti poukazovat. Podle 1. Kor 12, 26, „Trpí-li jedna část, trpí s ní části všechny“, a jsme-li tedy jako křesťané začleněni do Kristova těla, nemůžeme mlčet. Měli bychom se modlit jistě nejen za pronásledované, ale i za jejich pronásledovatele. Můžeme pomáhat prostřednictvím specializovaných institucí, jako je Charita. Měli bychom ale také vyzývat ty, kdo mají politickou možnost a moc pronásledovaným pomáhat a jejich situaci řešit, aby hájili náboženskou svobodu.

Prosím tedy, aby v přímluvných modlitbách při bohoslužbách 1. května zazněla prosba za pronásledované křesťany.
Dominik Duka, předseda ČBK, pražský arcibiskup
Z.S. (trs-farnosti@seznam.cz) - 21.04.2016 12:48
Pozor pozor! Krádeže v našich sousedních farnostech neustávají. Za poslední měsíc už máme ve vikariátu 11 krádeží - fary, kostely - 2x Zlíchov, 2x Ořech, 2x Stodůlky, Zbraslav, Bílá Hora, Nebušice, Řeporyje + pokus v Dejvicích u sv. Matěje. Buďte prosím všichni opatrní a obezřetní.
z.s. () - 16.04.2016 12:58
Kardinál Vlk pro Kutnohorský deník: - Co si myslíte o nedávné návštěvě čínského prezidenta u nás a o dopise kardinála Dominika Duky, který v něm vyzýval čínského prezidenta k zachování církevní svobody v Číně?
Návštěva čínského prezidenta byla ohromná státní show. Kardinál Dominik Duka byl pozvaný na oběd a radil se ve Vatikánu, zda pozvání přijmout či nikoliv. Z Vatikánu dostal impulz, aby tam šel a navázal na letitá úsilí Vatikánu s čínskými komunisty trochu jednat. Aby svobodu církve uvolnili.
Z.S. (trs-farnosti@seznam.cz) - 16.04.2016 12:49
Čínské úřady nechaly shodit z křesťanských svatostánků kříže a bez milosti je zničit. Zlikvidovaly tak několik tisíc náboženských symbolů. Když se úředníkům někdo pokoušel bránit, skončil v poutech nebo posléze za mřížemi. O čínské kampani informovala nezisková organizace China Aid. Více na http://echo24.cz/a/isqmn
Eva Procházková (evaoslik@seznam.cz) - 14.04.2016 12:02
Pokud by někoho zajímaly zbraslavské pašije a nechtěl čekat zase na příští rok, zde je odkaz na záznam z letošního provedení v katedrále (ještě před Velikonocemi, takže bez vzkříšení)
http://www.apha.cz/zbraslavske-pasije-opet-priblizi-pribeh-jezise-krista-2016
|<< <<  strana (3/29)  >> >>|