Jméno: E-mail:
Text:

martinlinek () - 12.08.2007 11:51
Pro zajímavost: v nezávislých novinách městské části Praha 16 vyšel příspěvek "Černošická Mariánská pouť 2007". Adresa novin je: "http://www.praha16.cz/".
Martin Linek () - 12.08.2007 11:35
Zdravím všechny účastníky naší diskuze. Timto si Vás všechny dovoluji pozvat na slavnostní mši svatou s přípomínkou Nanebevzetí Panny Marie, která se bude konat v kostele sv. Petra a Pavla v Radotíně od 18:00 hodin. Mši svatou bude sloužit po měsíci dovolené o5 P. Zděnek Skalický.
pavmal () - 11.08.2007 20:22
Taky zdravíme opět až z Brna.

Aťka a Pavel
Myš () - 08.08.2007 15:36
Cestou se mi někam zatoulalo "j". Tak ještě jednou - Ahóóój Kiwiiii!:-)
Myš () - 08.08.2007 15:35
Ahóóó Kiwiiiii, běžím takhle kolem, tak zdravím, aby se tady něco mihlo...:-)
Kiwiik (marked@seznam.cz) - 05.08.2007 13:59
Koukam, ze jsou vsichni asi uspesne nekde na dovolene, tady se nemihne ani mys ... :-)
Martin Linek () - 07.07.2007 12:56
Podíval jsem se dnes na web Trans National Trabant 2007. Budu stručný - super a doporučuji všem navštívit.
Enzila () - 03.07.2007 11:05
Bylo to uvedeno i ve včerejším Expresu i s fotografií. Přeji všem třem šťastnou cestu a hlavně šťastný návrat.
hubert poul st. () - 03.07.2007 08:39
a tak se někteří rozjeli do světa - aktuelní zprávy expedice "Trans National Trabant 2007" dlouhé 15 000 km, které se účastní Martin Kozel najdete na stránkách: http://www.transtrabant.cz
Enzila () - 18.06.2007 13:42
Koncert paní Budweiserové v neděli v kostele byl super. Krásné písně, krásný hlas, krásná žena, krásná osobnost. Proto tam bylo plno. Těším se na další podobný koncert.
Vašek Fafejta () - 12.06.2007 08:08
No tohle vědět, tak jsem se od hlavního manažera Kopačky nechal prodat už dávno a to třeba i jenom za jednu kopačku:-) Gratuluji k vítězství!!!

Teď vážněji - na původních stránkách farnosti není odkaz na nové stránky. To teď máme dvoje stránky, nebo je to jenom přechodné období?
pavmal () - 11.06.2007 22:16
Je to senzační, když jsou zprávy ještě horké a fotky taky. Stránky se nám moc líbí.

Pavel a Aťka
Martin Linek () - 10.06.2007 22:42
Po letech trpkých proher černošických v zápasech s Dobřichovicemi, které devastovaly nejen jejich víru ve vítězství v těchto farních utkáních, prodal manager Černošic Pavel Kopačka špílmachra a koncového hráče Václava Fafejtu ml. do FC Bigmac z Oregonu za 5 USD, dvě levé kopačky a suspenzor. Výsledek se dostavil! Dobřichovice si odvezli v neděli 10.6. ze stadionu "Pod vodou" debakl 6:0. Symbolická jedenáctka farníků z Dobřichovic přestoupila na víru ve fotbalového boha z Černošic a ihned požádala přítomného patera Skalického o křest pod podmínkou...
Lucie Flekalová (lucie.flekalova@seznam.cz) - 06.06.2007 10:13
Farní den se mi moc líbil, byl přímo velkolepý. Z pohledu mého nevěřícího manžela byla akce velmi podařená, vše dobře zkoordinováno. Z ohlasu třebotováků to bylo ohodnoceno kladně. Ještě jednou díky všem, kteří se podíleli na pořádání.
Marie Linková () - 04.06.2007 21:50
Průběh farního dne se mi moc líbil. Po mnoha letech se hodně z nás opět mohlo sejít se svými rodinami a přáteli na bývalé faře, kde jsme se z farností Třebotov, Černošice a Radotín scházely jako děti za působení P. Zdeňka Wagnera 21 let.

Atmosféra byla úžasná, vše probíhalo klidně i přes velikou účast velmi malých dětí.

Již mše sv. byla velmi působivá. Odpovědi a modlitby všech farností (zvláště Věřím v Boha ... a Otče náš..) hřměly Třebotovským kostelem. Vzpomněla jsem si na dětství. Totéž - pocit - že je nás mnoho a Kristus opravdu mezi námi, jsem prožívala za totality jako dítě vždy o velikonočních svátcích na Bílou sobotu. Také tehdy bývala sloužena jen 1 mše sv. a my, kteří jsme připutovali z Třebotova pěšky do Černošic, jsme cítili sílu této noci a povzbuzení, že nejsme sami.

Organizace všech vystoupení byla výborná, za to dík Martině Novákové a skautům. Roztomilé bylo vystoupení malých zpěváčků z Třebotova pod doprovodem Kláry Dočekalové a Lucky Flekalové. Při prohlídce fary jsem zavzpomínala na své dětství a mládí, neboť jsem zde se svými kamarádkami a kamarády trávila hodně času. Fara je krásně opravena, ale samozřejmě již nepůsobí tak tajemně a romanticky jako dříve, kdy její polovina byla zbořeništěm. Jsem ráda, že ji manželé Sedláčkovi s citem rekonstruovali. Zajímavé bylo i vyprávění Huberta Poula st. o působení dřívějších kněží na této faře. Mohli jsme se i zasmát nad snímky z dětství mnohých z nás a zalistovat v třebotovské kronice. Proto musím poděkovat Hubertu Poulovi st., jak pečlivě vše připravil. Jistě shromáždit všechny fotografie a popsat je, stojí hodně času a trpělivosti.

Velmi vtipný byl i zpěv P. Zdeňka Skalického a zpěvaček z Radotína (Evy Procházkové, Pavly Novákové, Jany a Madly Martínkové). Pater nám opět předvedl, jako v loňském roce na své narozeniny, že slova a hudba k nové písničce pro něho nejsou žádný problém.

Děkuji také manželům Kopačkovým, kteří se starali o utišení našeho hladu a žízně. Zváště Jana K. musela stále stát za pultem.

Dále děkuji manželům Sedláčkovým, že nám umožnili strávit tento farní den na tvrzi a snad to velké množství lidí, které překvapilo i mne, jim nevadilo.

Co "vytknout"? Jen, že nás bylo opravdu mnoho a se všemi se nedalo pohovořit a také, že bylo málo židlí pro nás starší.