Titulní obrázek

Diskuze

Jméno: E-mail:
Text:
 

Diskuze
Martin Linek () - 10.06.2007 22:42
Po letech trpkých proher černošických v zápasech s Dobřichovicemi, které devastovaly nejen jejich víru ve vítězství v těchto farních utkáních, prodal manager Černošic Pavel Kopačka špílmachra a koncového hráče Václava Fafejtu ml. do FC Bigmac z Oregonu za 5 USD, dvě levé kopačky a suspenzor. Výsledek se dostavil! Dobřichovice si odvezli v neděli 10.6. ze stadionu "Pod vodou" debakl 6:0. Symbolická jedenáctka farníků z Dobřichovic přestoupila na víru ve fotbalového boha z Černošic a ihned požádala přítomného patera Skalického o křest pod podmínkou...
Lucie Flekalová (lucie.flekalova@seznam.cz) - 06.06.2007 10:13
Farní den se mi moc líbil, byl přímo velkolepý. Z pohledu mého nevěřícího manžela byla akce velmi podařená, vše dobře zkoordinováno. Z ohlasu třebotováků to bylo ohodnoceno kladně. Ještě jednou díky všem, kteří se podíleli na pořádání.
Marie Linková () - 04.06.2007 21:50
Průběh farního dne se mi moc líbil. Po mnoha letech se hodně z nás opět mohlo sejít se svými rodinami a přáteli na bývalé faře, kde jsme se z farností Třebotov, Černošice a Radotín scházely jako děti za působení P. Zdeňka Wagnera 21 let.

Atmosféra byla úžasná, vše probíhalo klidně i přes velikou účast velmi malých dětí.

Již mše sv. byla velmi působivá. Odpovědi a modlitby všech farností (zvláště Věřím v Boha ... a Otče náš..) hřměly Třebotovským kostelem. Vzpomněla jsem si na dětství. Totéž - pocit - že je nás mnoho a Kristus opravdu mezi námi, jsem prožívala za totality jako dítě vždy o velikonočních svátcích na Bílou sobotu. Také tehdy bývala sloužena jen 1 mše sv. a my, kteří jsme připutovali z Třebotova pěšky do Černošic, jsme cítili sílu této noci a povzbuzení, že nejsme sami.

Organizace všech vystoupení byla výborná, za to dík Martině Novákové a skautům. Roztomilé bylo vystoupení malých zpěváčků z Třebotova pod doprovodem Kláry Dočekalové a Lucky Flekalové. Při prohlídce fary jsem zavzpomínala na své dětství a mládí, neboť jsem zde se svými kamarádkami a kamarády trávila hodně času. Fara je krásně opravena, ale samozřejmě již nepůsobí tak tajemně a romanticky jako dříve, kdy její polovina byla zbořeništěm. Jsem ráda, že ji manželé Sedláčkovi s citem rekonstruovali. Zajímavé bylo i vyprávění Huberta Poula st. o působení dřívějších kněží na této faře. Mohli jsme se i zasmát nad snímky z dětství mnohých z nás a zalistovat v třebotovské kronice. Proto musím poděkovat Hubertu Poulovi st., jak pečlivě vše připravil. Jistě shromáždit všechny fotografie a popsat je, stojí hodně času a trpělivosti.

Velmi vtipný byl i zpěv P. Zdeňka Skalického a zpěvaček z Radotína (Evy Procházkové, Pavly Novákové, Jany a Madly Martínkové). Pater nám opět předvedl, jako v loňském roce na své narozeniny, že slova a hudba k nové písničce pro něho nejsou žádný problém.

Děkuji také manželům Kopačkovým, kteří se starali o utišení našeho hladu a žízně. Zváště Jana K. musela stále stát za pultem.

Dále děkuji manželům Sedláčkovým, že nám umožnili strávit tento farní den na tvrzi a snad to velké množství lidí, které překvapilo i mne, jim nevadilo.

Co "vytknout"? Jen, že nás bylo opravdu mnoho a se všemi se nedalo pohovořit a také, že bylo málo židlí pro nás starší.
hubert poul st. (pouling@volny.cz) - 03.06.2007 15:40
trochu mne mrzelo, že jsem v danou chvíli málo vnímal argumenty hlavní koordinátorky akce a podpořil svým hlasem konání akce v podobě jaké to proběhlo a v prostorách bývalé fary.Více starostí ale bylo odměněno radostí více lidí. Podle mne výsledek byl nadočekávání úspěšný, především myslím, že se podařilo aby se potkali lidé starší generace, kteří se neviděli třeba i 20 let. Nebo mne oslovil bývalý ministrant u Chotče, dnes již v důchodovém věku a vzpomínal na zašlé časy. O děti bylo postaráno ze všech možných hledisek jak strávit odpolední čas. Chaos u občerstvení snad nebylo možné nikterak ovlivnit při takovém náporu. Jen nevím, co naše dospívající generace. Nedovedu si představit, že by tato akce proběhla v takovém masovém měřítku někde jinde. Byli tam i lidé mimo farní společenství i když akce byla míněna pro stmelení vztahů mezi farními společenstvími farností P.Skalického. Tito lidé alespoň viděli život farnosti mimo liturgii - což můžeme vnímat jako příspěvek k evangelizaci. Ale také pro některé farníky příliš husto a v tomto velkém společenství se necítili pro množství lidí moc dobře. zaznamenal jsem jen jediný kritický ohlas a ten se spíše týkal trochu něčeho jiného než náplně farního dne. Na duších tedy pro většinu spíše pohlazení, na majetku se utrpěly jen drobné škody a oragnizátoři na této akci strávili spoustu mnohého času, který mohli strávit jinak třeba u televize nebo počítače.
Martin Linek () - 01.06.2007 21:11
Podle majitele Tvrze Třebotov, ing. Jana Sedláčka, přišlo ca 300 návštěvníků. Většina z nich vydržela až do večera. Přitom se počítalo tak asi s maximálně 80 lidmi. Myslím, že to mluví za všechno. Jinak jsem zaznamenal pochvalné reakce na kázání patera Skalického. Kostel v Třebotově byl letos již po druhé plný. Takže super.
Kiwiik (marked@seznam.cz) - 01.06.2007 18:40
Farni den se mi zdal velmi dobre pripraveny i zrealizovany, vsem organizatorum patri pochvala.
hubert poul st. () - 01.06.2007 14:03
a co nějaká odezva na farní den?
Petr Martínek (martpetr@seznam.cz) - 30.05.2007 23:02
Je to hezké že máme nové stránky .Těšíme se na nové fotky z farního dne .

Díky Petr
Martin Linek () - 26.05.2007 23:11
Jak hodnotíte současné stránky Moje farnost? Mně vyhovuje snadné vkládání novinek, fotek i souborů ke stažení. Přitom Ondřej Fafejta připravuje další a další novinky - například nové fotografie našich kostelů včetně jejich historie.
Martin Linek () - 26.05.2007 22:47
Tak nám přibyla na stránkách Fotogalerie, na kterou mohou administrátorem vybrané osoby uživatelsky velmi komfortně vkládat své příspěvky. Těšíme se na fotky černošických.
pavmal () - 26.05.2007 08:47
Zítra se nemůžeme zúčastnit třebotovských ací.

Fotografujte, filmujte a dejte to na tyto stránky.

Pozdrav z Brna posílají Maláškovi.
Fafi () - 20.05.2007 22:20
V současné době mají přístup do Administrátorského rozhraní následující osoby:

Zdeněk Skalický

Hubert Poul

Martin Linek

Ondřej Fafejta

Není problém přidat další osoby.
pavmal () - 20.05.2007 12:02
Je to pěkné. Mě se nové stránky taky líbí.

Kdo jsou "několik vyvolených" co mohou přikládat články a jiné do "Moje farnost", ať víme na koho se obracet ?

Všechny zdravím.

Díky Pavel
Fafejta - fafi () - 14.05.2007 20:03
Na stránkách pro přidávání fotografíí se pracuje.

Nechci zatím slíbit žádný termín.
nab () - 14.05.2007 16:26
zdravim vsechny vespolek:-)) pekne stranky, jen mi tu chybi nakej obrazek nebo oziveni jinak tehnicky pojateho designu.. V dnesni dobe jiz nejen technicky zamereni jedinci brouzdaji po internetu:-)))))
|<< <<  strana (25/26)  >> >>|